Dni tygodnia i miesiące po niemiecku

Pobierz

W dzisiejszej lekcji przybliżmy Państwu słownictwo pomocne przy określaniu dat.. Lekcja 16 .. Podpowiemy, jak nazywają się poszczególne dni i miesiące w języku niemieckim oraz przedstawimy przykłady na prawidłowe podawanie daty.. Już .Strona miłośników języka niemieckiego i wszystkiego co niemieckie.. Poniżej znajdziecie dni tygodnia po niemiecku z tłumaczeniem na język .Jakie rodzajniki mają dni tygodnia po niemiecku?. Jaki dziś jest dzień?. Na razie!. Poznasz także pory roku po niemiecku i nie będziesz miał żadnych problemów z ich określeniem.. Polub.. Podobnie jak godziny po niemiecku używamy ich do umawiania się na spotkania lub przy określaniu dat.. ein Jahr .Lekcja 5 Pory dnia dni tygodnia i miesiące po niemiecku pory roku4 (79.02%) 82 votes Letion 5 Die Zeit.…Jeżeli zastanawiałeś się jak po niemiecku są dni tygodnia, miesiące i pory roku to nasza lekcja rozwieje wszelkie wątpliwości.. Klasa 7 Niemieckim.. Poniżej znajdziesz pełną listę.. Poniżej znajdziecie miesiące po niemiecku z tłumaczeniem na język polski, przydatne zwroty i wiele więcej Zobacz również: Podawanie daty po niemiecku i Dni tygodnia po niemiecku.Nazwy miesięcy po niemiecku .. Zauważ że, prawie wszystkie nazwy pór dnia mają rodzajnik der, czyli są rodzaju męskiego (tak jak miesiące i pory roku).. Każdy temat możesz równiesz zapisać w PDF lub wydrukować.Zwroty niemieckie z wymową dla opiekunek osób starszych..

Dni tygodnia - niemiecki Test.

Sam miesiąc po niemiecku to Der Monat.Opiszemy tutaj dla Was miesiące po niemiecku, ich skróty oraz przykładowe zdania, w których mogą się one pojawić.wg Annajolantawaso.. Pory dnia po niemiecku również piszemy z dużej litery.Dni tygodnia niemiecki.. 28 fiszek zawartych w lekcji pomoże Ci szybko i skutecznie zapamiętać wszystkie miesiące po niemiecku.. Twoja przeglądarka nie wspiera odtwarzacza.. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 korekcyjno- kompensacyjne Przyroda.. Dowiedz się .Tak to tyle w lekcji pod tytułem miesiące po niemiecku i pory roku po niemiecku.. Edytuj elementy.. 28 fiszek zawartych w lekcji pomoże Ci szybko i skutecznie zapamiętać wszystkie miesiące po niemiecku.. Odpowiedź.. Dni tygodnia po niemiecku; Pory roku po niemiecku; Lekcja 14. zwei Monate - dwa miesiące.. Osadź .. A jeśli chcesz błyskawicznie zrozumieć najważniejsze zasady gramatyki i zacząć mówić po niemiecku to zajrzyj do mojego power e-booka, który pomógł już ponad 1000 osobom poczuć się pewnie w języku niemieckim.. Poznasz także pory roku po niemiecku i nie będziesz miał żadnych problemów z ich określeniem.. W języku niemieckim wszystkie rzeczowniki oznaczające miesiące są rodzaju męskiego (Maskulinum).. Udostępnij Udostępnij wg Lisuuuis4.. wszystkie mają der der Montag itp. xOlcia ..

Nazwy dni tygodnia po niemiecku.

Zacznijmy od 7 standardowych nazw dni tygodnia.Miesiące po niemiecku mają to do siebie, że wszystkie mają jednakowe przyimki i rodzajniki.. Lekcję poświęcam osobom, które mają problemy z podstawami niemieckiego.. Pamiętaj, że pisze się je wielką literą.. Wymagane logowanie .Tutaj nauczysz się dni tygodnia po niemiecku - wraz z wymową i przykładowymi zdaniami.. 28 fiszek zawartych w lekcji pomoże Ci szybko i skutecznie zapamiętać wszystkie miesiące po niemiecku.. Komentarze (28) Safarius 20 czerwca 2014 - 11:42.. Każda lekcja jest z audio/video i dzięki temu osłuchujesz się z wymową niemiecką.. der Montag.Jeżeli zastanawiałeś się jak po niemiecku są dni tygodnia, miesiące i pory roku to nasza lekcja rozwieje wszelkie wątpliwości.. Mam nadzieję, że się nauczyłeś przynajmniej kilku przydatnych informacji.. Dzięki tej powtórce lepiej zaplanujesz swój […]W tym odcinku poznasz:- daty, - różne pytania i odpowiedzi- dni tygodnia- nazwy miesięcy- liczby porządkowe.Podobało się?. 2011-11-08 18:31:46 Jak są po niemiecku dni tygodnia .. Nazwy miesięcy są rodzaju męskiego (der).. Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Niemiecki Dni tygodnia.. Tutaj znajdziesz odpowiedzi między innymi na te pytania.. dni tygodnia 2 Ustawianie w kolejności.Dni tygodnia po niemiecku na tej stronie to chyba jeden z lepszych wpisów, które znalazłem dzienks Przydałby się jakiś lepszy lektor, ale w sumie to chyba jedyny jaki słyszałem, bo inne strony tego nie mają (chociaż słyszałem, że podobno macie tu coś zmieniać z tym lektorem).Jak wiadomo bardzo często używamy dni tygodnia w życiu codziennym, dlatego warto znać nazwy poszczególnych dni, ich skróty oraz z jakim przyimkiem używamy ich w zdaniu..

Naucz się nazywać dni tygodnia po niemiecku.

Szybka nauka niemieckiego, słówka, gramatyka, forum, materiały, teksty, tłumaczenia i wiele innych.. Miesiące po niemiecku, podobnie jak dni tygodnia, są bardzo przydatne do opisywania czasu, np. podczas podawania daty po niemiecku.. Pobierz plik: audio/mp3 .Dmi tygodnia i miesiace po niemiecku 2009-09-09 16:18:10 Napiszecie mi wszystkie pokolei miesiace po niemiecku ?. Wszystkie dni tygodnia w języku niemieckim podobnie jak miesiące i pory roku są rodzaju męskiego, czyli mają rodzajnik "der .dni tygodnia po niemiecku.. W końcu pogodzę się z tym, że przede mną morze dni, tygodni i miesięcy.. Przydają one się na każdym kroku, na przykład w planie lekcji, określaniu swoich planów na najbliższe dni, lub podawaniu daty po niemiecku.. Więcej.. Poznasz także pory roku po niemiecku i nie będziesz miał żadnych problemów z ich określeniem.. Początek roku to dobra okazja, aby powtórzyć sobie po niemiecku dni tygodnia i miesiące.. Należy pamiętać, że dni tygodnia po niemiecku, jak większość wyrazów tego typu, zapisujemy wielką literą.Jak nazywają się dni tygodnia czy miesiące po niemiecku?. :) 2010-09-05 09:07:00Tage, Monate und Jahreszeiten - dni tygodnia, miesiące, pory roku.. Zainteresować może Cię też: Daty po niemiecku; Dni tygodnia po niemiecku; Zdjęcie pochodzi ze strony freeimages.comPrzydają się one w podawaniu dat po niemiecku, umiejscawiania czegoś w czasie, jak również podczas pisania pocztówki czy opisu wakacji po niemiecku..

Pory roku, dni tygodnia, miesiące Sortowanie według grup.

Postaram się przedstawić w jak najszybszy i najprostszy sposób dni tygodnia po niemiecku.. Przy okazji podam tutaj kilka naprawdę ciekawych przykładów.. Datum - data:Zwroty niemieckie z wymową dla opiekunek osób starszych.. Pojawiają się również w kalendarzach i planach lekcji, dlatego warto przyłożyć się do ich nauki.. Już .Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: dni tygodnia i miesiace po niemiecku.. Wyjątkiem jest noc i północ, które mają rodzajnik die, czyli są rodzaju żeńskiego.. Początek roku to dobra okazja, aby powtórzyć sobie po niemiecku dni tygodn.Jak nazywać miesiące po niemiecku.. Szkoła - zapytaj eksperta (1002)Pory dnia w języku niemieckim.. Wesprzyj mnie na Patronite tygodnia po niemiecku to jedne z pierwszych słów, które przyswajamy podczas nauki słownictwa niemieckiego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt