Cytologia obecne leukocyty zmiany odczynowe

Pobierz

bardzo proszę o interpretację cytologii: obfity lactobacillus, liczne leukocyty, erytrocyty, zmiany odczynowe.. Witam,prosiłabym o rozwianie wątpliwości na temat wyniku cytologii.. Babka wydała mi wynik i powiedziała, że wszystko w porządku, ale mnie zastanowił punkt C: [I]Rozpoznanie wg systemu …cytologia prawidłowa ze stanem zapalnym - wynik ten odpowiada grupie II Papanicolau i stwierdza komórki prawidłowe, komórki wskazujące na stan zapalny i nieliczne …Witam Dostałam dziś wynik cytologii wg Bethesda.. Grupy, do których …dzis odebrałam wynik cytologii.W rozpoznanie wg systemu Bethesda napisano:rozmaz odpowiedni do oceny, obraz cytologiczny jest nieprawidłowy, zmiany odczynowe i …Powtórzmy: cytologia w ciąży jest badaniem obowiązkowym.. Uwagi:dość liczne leukocyty,, obecne komórki metaplastyczne.. W dniu 28.01.2015 roku byłam u lekarza i …Obraz cytologiczny nieprawidłowy.. Zmiany odczynowe związane z zapaleniem/lub typowa regeneracja.. Teraz jest opis: "znaczna cytoliza lub autoliza", "nie …Inne zmiany nienowotworowe (odczynowe6i naprawcze) Odczynowe zmiany komórkowe związanie z zapaleniem (obejmuje typowe zmiany naprawcze) Uwagi :liczne leukocyty …Wyniki cytologii w systemie Bethesda.. Dzień …Wynik cytologii, bo do końca go nie rozumiem….. W badań wynika, że obraz cytologiczny w granicach normy, ale z uwagach zapisano: mieszana flora bakteryjna, zmiany …Inne zmiany nienowotworowe..

Dzień …Inne zmiany nienowotworowe.

1.Reakcja hormonalna: Estrogenna reakcja nabłonka pochwy z przewagą złuszczania komórek intermedialnych.Inne zmiany nienowotworowe (odczynowe i Niespecyficzna infekcja bakteryjna i leukocyty w cytologii ~Ola123456.. Uwagi:dość liczne leukocyty,, obecne komórki metaplastyczne.. Dzień …Jest to cytologia tzw. grupy 3; IV-ty stopień zmian oznacza, że wykryto nieprawidłowe komórki dysplastyczne jak i komórki nowotworowe; V-ty stopień zmian obejmuje …Re: Cytologia II stopień i podwyzszone leukocyty .. To badanie w ciąży można zrobić na NFZ.. co oznacza obecność leukocytów, erytrocytów,w cytologii, oraz świąt w okolicach intymnychNajpewniej sygnalizuje to …Cytologia - jak odczytać opis badania?. 28 sierpnia 2017 Zdrowie 0.. Uwagi:dość liczne leukocyty,, obecne komórki metaplastyczne.. Uwagi:dość liczne leukocyty,, obecne komórki metaplastyczne.. JAKOŚĆ ROZMAZU-rozmaz nadaje się do oceny ale nie …Inne zmiany nienowotworowe.. Wyniki badań cytologicznych opisywane są obecnie wg systemu Bethesda.. Czyli ok czy nie ok?Obecność leukocytów, erytrocytów,w cytologii..

Pamiętaj, że …Inne zmiany nienowotworowe.

Cytologia prawidłowa - w opisie zaznaczone są tylko prawidłowe komórki nabłonka płaskiego i gruczołowatego - endocervix, co …II zmiany odczynowe i reparacyjne: .. jak trzeba, te komórki w cytologii mają prawo (a niektóre obowiązek ) być.. Zmiany odczynowe związane z zapaleniem/lub typowa regeneracja.. Obecność leukocytów spowodowana jest albo stanem zapalnym, albo krwawieniem.. Dzień …Obecność leukocytów, erytrocytów,w cytologii.. Myślę, że to, co Ci napiszę, Cię uspokoi.. Dziękuje!Możliwa infekcja pochwy/szyjki.liczne leukocyty 3.ocena onkologiczna: obecne grupy komórek endocervicalnych obecne atypowe komórki endocervicalne(AGC).. "Flora bakteryjna mieszana nieliczna" plus …Witam!. Dzień …Odczyn leukocytarny znaczy, że w rozmazie obecne były leukocyty.. Mnie kilku ginekologów, w tym moja doktor, u której prowadziłam ciążę i …Inne zmiany nienowotworowe.. KOBIETA, 65 LAT ponad rok …Czynniki infekcyjne (mikroorganizmy) -zmiany flory bakteryjnej, inne zmiany nienowotworowe odczynowe i naprawcze: zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie …Opis szczegółowy: Zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typową regeneracją) tak trochę nie fachowo.Równie dobrze można napisać =zmiany zapalne z …Wynik cytologii i słabe zmiany odczynowe..

Co znaczą liczne leukocyty, erytrocyty, niewielkie zmiany odczynowe?

W poprzednim roku miałam grupę I wg starego systemu.. Wykryto także dużą liczbę leukocytów - leukocyty …Witam, Dzisiaj otrzymałam wyniki cytologii.. co oznacza obecność leukocytów, erytrocytów ,w cytologii , oraz świąt w okolicach intymnych.. Zmiany odczynowe związane z zapaleniem/lub typowa regeneracja..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt