Ułamki i liczby mieszane na osi liczbowej klasa 4

Pobierz

Wstaw między ułamkami odpowiedni znak > lub <.. Cele zajęć: • przypomnisz sobie co to jest oś liczbowa, • powtórzysz sobie co to jest ułamek, licznik i mianownik, • utrwalisz sobie pojęcie liczby mieszanej, • poćwiczysz zamianę jednostek długości, masy i czasu.. paulina_kaniewska_65283.. Zapisz w postaci ułamka dziesiętnego:ID: Language: Polish School subject: Matematyka Grade/level: 4 Age: 10-12 Main content: Ułamki i liczby mieszane na osi liczbowej Other contents: Ułamki i liczby mieszane na osi liczbowej Add to my workbooks (4) Download file pdf Embed in my website or blog Add to Google ClassroomUłamek zwykły jako część całości 04:14.. Skracamy ułamki zwykłe.. ZADANIE 1 Chcesz dowiedzieć się więcej, jak zaznaczać ułamki na osi liczbowej?Ułamki na osi liczbowej Porównywanie ułamków Rozszerzanie i skracanie ułamków Ułamki właściwe i niewłaściwe Ułamek jako wynik dzielenia Dodawanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach Odejmowanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach 𝟐𝟓𝟖 Liczby mieszane Liczba mieszana składa się z części całkowitej i części ułamkowej.ID: Language: Polish School subject: Matematyka Grade/level: 4 Age: 10-11 Main content: Ułamki zwykłe Other contents: Ułamek jako część i jako iloraz, ułamki niewłaściwe, liczby mieszane, dodawanie, odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach Add to my workbooks (17) Add to Google Classroom Add to Microsoft Teams Share through Whatsapp by paulina_kaniewska_65283.Temat lekcji: Ułamki i liczby mieszane na osi liczbowej..

Ułamki i liczby mieszane na osi liczbowej 5.

Liczby mieszane i ułamki niewłaściwe na osi liczbowej .. Porównywanie ułamkówPod osią zaznacz taką część prostokąta, jaką opisuje drugi ułamek.. Dodatkowo, Eduelo.pl używa w celach reklamowych plików cookies, które mogą być umieszczane również przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne.. Ułamek zwykły jako wynik dzielenia 05:34.. Liczby mieszane na osi liczbowej 05:29.Testy matematyczne - ułamki na osi liczbowej logowanie.. Ułamki właściwe, niewłaściwe i liczby mieszane 05:37.. Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie.. Liczby mieszane .. Grafika statyczna.. Zaznacz na osi podane liczby.. Ułamki i liczby mieszane na osi liczbowej.. W tym rozdziale omówię jak oznacza się ułamki zwykłe i liczby mieszane na osi liczbowej, przedstawię jak skracamy i rozszerzamy ułamki zwykłe oraz w jaki sposób można porównywać ułamki zwykłe.. Zaznaczamy i odczytujemy ułamki na osi liczbowej.. Posługując się linijką, zaznacz na osi liczbowej podane liczby.. Zawiera sześć rodzajów ćwiczeń wzorowanych na zeszycie ćwiczeń Matematyka z plusem wersja B, część 1/2..

Ułamki i liczby mieszane na osi liczbowej.

Nad każdą z osi, pomiędzy punktami 0 i 1, zaznaczony prostokąt, podzielony na 8 równych części.. Anna Mielewczyk.. Lekcja 1 - cz.2 .. MATH.EDU.PL arytmetyka algebra geometria analiza.. Lekcja 1 Temat: Ułamek jako część całości.. Dodawanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach .Jaki ułamek należy wpisać w zielony prostokąt?. 0 BŁĘDÓW: 0 POPRAWNYCH: .. Zamiana ułamków na liczby mieszane ; Zamiana liczb mieszanych na ułamki ; Najmniejszy wspólny mianownik;Potrafisz opisać część danej całości za pomocą ułamka zwykłego.. Będą one zapisywane na Twoim urządzeniu.. Poznajemy ułamek jako wynik dzielenia.. matematyka » zadania » testy matematyczne » szkoła podstawowa » test .. Rozszerzanie ułamków 6.. Będziemy zaznaczać ułamki zwykłe na osi liczbowej oraz odczytywać ułamki zwykłe zaznaczone na osi liczbowej.. Zaznacz na osi liczby: 2.. Zaznacz na osi liczbowej odpowiednie ułamki.. Plan zajęć: Wprowadzenie do lekcji:Ułamki zwykłe na osi liczbowej Każdemu ułamkowi odpowiada pewien punkt na osi liczbowej, trzeba go tylko znaleźć.. Podane ułamki i liczby mieszane wpisz do odpowiedniej chmurki 2 7 1, 5 14, 8 1,1 3 7, 9 5, 4 3 Zad.. Wpisz pod kropkami, jakie liczby zaznaczono na osiach liczbowych, 2.. Część 1.. Get unlimited access to this and over .Zapisujemy liczby mieszane w różnej postaci..

Ułamki i liczby mieszane na osi liczbowej Rysunek z opisami.

Liczby mieszane na osi liczbowej 05:29.Ułamki zwykłe cz. 2.. Ułamki właściwe na osi liczbowej 07:08.. Ułamek jest większy od i mniejszy od .Na dzisiejszych zajęciach nauczysz się umieszczać ułamki i liczby mieszane naosi liczbowej.. Lekcja 1 - cz.1 .. Czego chcemy się dziś nauczyć?. Rozszerzamy ułamki zwykłe.. Ćwiczenie 7. wg Paulinawilgosie.Jan 31, 2022Zaznacz i podpisz na osi liczbowej liczby: 40, 100, 160, 200.. Powodzenia:) Tomasz D. Gwiazdajesteś tu: > matzoo.pl > klasa 4 > Ułamki zwykłe .. Zamieniamy ułamek niewłaściwy na liczbę mieszaną.. Zadania wykonuj po kolei.. Jeżeli nie zapoznałeś się jeszcze z poprzednią częścią lekcji, kliknij tutaj, poczytaj, a dopiero potem .Ułamki dziesiętne na osi liczbowej.. Uczymy się Na dobry początek Ćwiczenie 1 Ćwiczenie 1 Obejrzyj filmiki4.. Zamiana liczby mieszanej na ułamek niewłaściwy 07:29.. Przy osiach podane ułamki: jedna ósma, sześć ósmych i osiem ósmych.W tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.. Ułamki i liczby mieszane na osi liczbowej.. Rysunek trzech osi liczbowych z zaznaczonymi punktami 0 i 1.. Poziom: klasa IV szkoły podstawowej.. Porównujemy ułamki o jednakowych mianownikach.. Skracanie ułamków 7.. Wpisz pod kropkami współrzędne zaznaczonych punktów.. Zieloną kropką na osi liczbowej zaznaczony jest ułamek: ANANAS ZA 5 POPRAWNYCH ODPOWIEDZI..

Ułamki właściwe na osi liczbowej 07:08.

Część 2.. Znajdź liczbę: .. Ułamki zwykłe Klasa 4 .. Zamień ułamki zwykłe i liczby mieszane na ułamki dziesiętne: a) 3 10 = b) 2 67 100 = c) 6 = 4.. Zadanie 1/20 .Karta pracy z ułamków i liczb mieszanych na osi liczbowej.. W przypadku, gdy chcemy zaznaczyć jeden ułamek, sytuacja jest prosta, dzielimy odcinek jednostkowy na tyle części, ile wskazuje mianownik i odliczamy tyle części, ile wskazuje licznik.. zadania ciekawostki wzory narzędzia szukaj forum.. zaznaczanie na osi liczbowej ułamki dziesiętne Rysunek z opisami.. Sprowadzanie ułamków do wspólnego mianownika 8.. Klasa 4 Klasa 5 Matematyka.. Zamiana ułamka niewłaściwego na liczbę mieszaną 06:30.. Pokoloruj obszary z ułamkami-mniejszymi od 15 7 na .Ułamek zwykły jako część całości 04:14.. !Matematyka_klasa 4 Wyszukaj.. Następnie zaznacz na osi punkty odpowiadające obu ułamkom.. Ułamki zwykłe 4 klasa Połącz w pary.. Znasz liczby mieszane.. Ułamki właściwe i ułamki niewłaściwe 3.. Ułamki właściwe, niewłaściwe i liczby mieszane 05:37.. Porównujemy ułamki o jednakowych licznikach.. Szukaj na tym blogu 10.. Zamiana liczby mieszanej na ułamek niewłaściwy 07:29.. Ułamek zwykły jako wynik dzielenia 05:34.. Liczby mieszane 4.. Klasa 4 Matematyka.. Zapisz za pomocą cyfr ułamek, w którym licznik wynosi 3, a mianownik jest o 2 większy od licznika.. Zamiana ułamka niewłaściwego na liczbę mieszaną 06:30.. W karcie pracy znajdują się ćwiczenia: 1.. Kliknij, aby uruchomić podgląd..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt