Scenariusz zajęć do lektury jak wojtek został strażakiem

Pobierz

Wyróżnianie miejsca akcji i postaci.. Postanawia poprosić komendanta o przyjęcie do straży.. Bardzo chciałby gasić pożary i ratować ludzi.. Dział jest stale rozwijany.. Wzbogacenie słownictwa związanego z pracą strażaka.. Część wstępna: Powitanie- wszystkie dzieci stoją w rozsypce w sali, muzyka gra, a nauczyciel wypowiada odpowiednie komendy, np.Bardzo bogata szata graficzna, pełne żywych kolorów strony publikacji, jak również liczne rysunki i dostosowana do potrzeb maluchów duża czcionka z pewnością zachęcają do czytania i wielokrotnego wertowania stron lektury.. I oto przypadek sprawia, że chłopiec wynosi z płonącego domu niemowlę i alarmuje straż pożarną… Nowe wydanie z pięknymi ilustracjami Marianny Sztymy.Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA - książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych .. Scenariusz zajęd w kasie I "Jak Wojtek został strażakiem" Temat dnia: Omawianie lektury "Jak Wojtek został strażakiem".. Siedmioletni Wojtek marzy, żeby zostać strażakiem, ale dorośli twierdzą, że jest za mały.. Wzbogacenie słownictwa związanego z pracą strażaka.. Chciał tak jak strażacy gasić pożary, ratować ludzi i im pomagać.EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA: PRACA Z LEKTURĄ: "JAK WOJTEK ZOSTAŁ STRAŻAKIEM".. 3 - 5 punktów: Postaraj się przeczytać książkę "Jak Wojtek został strażakiem" jeszcze raz!. Dziecko-rodzic stoją naprzeciwko siebie i witają się różnymi częściami ciała, np. prawymi nogami, lewymi nogami, prawymi uszami itp. Piosenka STRAŻACY BOHATERZY - przypomnij sobie piosenkę.Scenariusz zajęć do tematu lekcji dla klasy I - Kolejność wydarzeń w lekturze Cz. Janczarskiego pt. ,,Jak Wojtek został strażakiem" Prowadząca: Agata Kozmana Klasa: I Temat: Kolejność wydarzeń w lekturze Cz. Janczarskiego pt. ,," // odp..

Temat dnia: Jak Wojtek został strażakiem.

0.0 / 5 (0 głosów) Komentarze: Nie ma jeszcze żadnego komentarza.. - 2010, nr 3, s. 21 : rys. Henryk Sienkiewicz "Potop" ZIELONKA Jolanta.. Treści działao: wypowiedzi dzieci na temat pracy strażaków.. Pobierz.. Czytanie przez nauczyciela opowiadania Cz. Janczarskiego ,,Jak WojtekChłopca fascynuje wóz strażacki: gaśnice, drabiny, sikawki i pompy.. Liczba stron: 32 Wymiary: 200 x 250 mm Numer ISBN: 978-83-10-13784-5.. Roman Pisarski "O psie który jeździł koleją"Książka Czesława Janczarskiego pt. "Jak Wojtek został strażakiem" Tekst zagadek.. Rozmowa o pracy strażaka na podstawie ilustracji.. // odp.. Wyrazowy wąż gaśniczy Przyczyna pożaru Pokoloruj mozaikę Co się nie zgadza?. Arkusze ćwiczeń do baśni, legend, opowiadań i wierszy.. Dodaj go jako pierwszy!JAK WOJTEK ZOSTAŁ STRAŻAKIEM - D. Dankowska; ANARUK chłopiec Z GRENLANDII; KAJTKOWE PRZYGODY; CALINECZKA .. Pomysł na pracę z lekturą "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" - Praca z lekturą to dla nas wyzwanie i inspiracja na kilka dni fantastycznych zintegrowanych zajęć.. książka idealna do samodzielnego czytania.. Niestety, kowal Bonifacy, który kieruje strażą, twierdzi, że Wojtek musi jeszcze poczekać aż stanie się… Wojciechem.Konspekt zajęć w klasie I Ustalenie kolejności zdarzeń w lekturze Cz. Janczarskiego "Jak Wojtek został strażakiem?".

Jak Wojtek został strażakiem.

Może porozmawiasz o treści książki np. z wychowawcą lub koleżankami i kolegami z Twojej klasy!Janczarskiego ,,Jak Wojtek został strażakiem", J. Stec ,,Zagadki dla najmłodszych", ilustracje do opowiadania.. Ustalenie kolejności zdarzeń na podstawie historyjki obrazkowej.. "Jak Wojtek został strażakiem" - test ze znajomości lektury // Wszystko Dla Szkoły.. Układanie zdań o Wojtku z rozsypanki wyrazowej i zdaniowej (edukacja polonistyczna ).. JAK WOJTEK ZOSTAŁ STRAŻAKIEM; Ćwiczenia: JANKO MUZYKANT; Ćwiczenia: JESIEŃ LIŚCIA JASIA .Siedmioletni Wojtek marzy, żeby zostać strażakiem, ale dorośli twierdzą, że jest za mały.. Treści działań: Wypowiedzi dzieci o pracy strażaków.. Opowiadanie i ocena bohaterskiego czynu Wojtka.. Jak dobrze znasz "Potop" Henryka Sienkiewicza (konkurs czytelniczo- literacki) // Wszystko Dla Szkoły.. Wyszukiwanie ilustracji przedstawiających rozwiązania zagadek.. Ocena postępowania głównego bohatera.Konspekt zajęć w klasie I Ustalenie kolejności zdarzeń w lekturze Cz. Janczarskiego "Jak Wojtek został strażakiem?". Rozwiązywanie zagadek (strażak, ogień).. Krąg tematyczny: Nasze lektury.. Czas trwania: 60 min.. Jak Wojtek został strażakiem.. Płyta CD z muzyką.. 4 - 6 punktów: Spróbuj przypomnieć sobie jeszcze raz kolejność wydarzeń w książce pt. "Jak Wojtek został strażakiem"..

Czytanie lektury przez nauczyciela.

"Jak Wojtek został strażakiem" Czesława Janczarskiego to lektura sugerowana dla klasy 1.. Cele operacyjne: W wyniku uczestnictwa w zajęciach uczeo:Temat 1: Jak Wojtek został strażakiem - podsumowanie cyklu zajęć.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Ustal kolejność zdarzeń - Historyjka obrazkowa // odp.. Kolorowe ilustracje, poręczny format i duża czcionka ?. Podsumowując "Jak Wojtek został strażakiem" zasługuje tylko na jedną ocenę, piątkę!Jun 7, 2022Numer ISBN: 978-83-10-12946-8 Siedmioletni Wojtek marzy, żeby zostać strażakiem, ale dorośli twierdzą, że jest za mały.. Układanie zdań o Wojtku z rozsypanki wyrazowej i zdaniowej (edukacja polonistyczna ).Jak Wojtek został strażakiem Data dodania: 2010-05-06 16:35:00 Autor: Ewa Paliwoda Konspekt zajęć przeznaczony do wykorzystania na zajęciach, podczas których omawiana jest lektura Janczarskiego pt. «Jak Wojtek został strażakiem».SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE II.. Kartki z rekwizytami do wybranych zawodów.. Przebieg: 1.. Zabawa ,, Witamy się" wg.. I oto przypadek sprawia, że chłopiec wynosi z płonącego domu niemowlę i alarmuje straż pożarną.. Wyróżnianie miejsca akcji i postaci.Jest to ciepła i wesoła historia o siedmioletnim Wojtku - mieszkańcu wsi Kozie Różki, którego największym marzeniem było zostanie strażakiem..

Omawianie lektury.

konspekty / JAK WOJTEK ZOSTAŁ STRAŻAKIEM.doc Download: JAK WOJTEK ZOSTAŁ STRAŻAKIEM.doc.. Dzisiaj zaprezentuję pomysł na pracę z lekturą "Doktor .Znasz większość wydarzeń z książki pt. "Jak Wojtek został strażakiem"!. Ustalenie kolejności zdarzeń na podstawie historyjki obrazkowej.. Choć rodzice próbowali mu to wyperswadować, przekonując go, że jest jeszcze za mały, on wiedział swoje i był nieustępliwy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt