Z fabryki dziur i dziurek chłopcy przywieźli dwie skrzynie dziurek

Pobierz

a) złote monety b) srebrne talerze c) niezwykły gwizdek d) sznur pereł 21) Z fabryki dziur i dziurek chłopcy przywieźli dwie skrzynie dziurek.. a) od kluczy b) w nosie c) do obwarzanków d) w uszach 22) Pan Kleks przepędził ostatecznie muchy z akademii dzięki.Mateusz przyniósł mu list od pana Kleksa z instrukcjami lotu.. Znajduje się ona na drugim końcu miasta i trzeba tam jechać tramwajem.. Opowiedziałem więc wszystko, co się dzieje od chwili naszego przebudzenia aż do południa.. dzień tygodnia, w którym leci z prysznica sok malinowy.. pornocy fryzjera Filipa.. Jak się nazywają synowie Golarza Filipa?Tylko pamiętajcie, chłopcy - zwrócił się do nas - w fabryce nie wolno niczego dotykać.. Dopiero Mateusz wyjaśnił mu, że na drugim piętrze stoją na parapecie dwa łóżeczka, nie większe od pudełka cygar i .Z fabryki dziur i dziurek chkopcy przywiežli dwie skrzynie dziurek A od kluczy.. Usunięcie owadów dzięki bańkom z mydła i kleju.. środa.. specjalnym mucho+apkom.. do obwarzanków.. Przywitał ich inżynier Kopeć i zaprosił chłopców do dwunastu przeszklonych gmachów zakładu.Co przynieśli chłopcy z fabryki dziurek akademia pana kleksa.. W ten sposób chłopcy odnaleźli gwizdek, który przenosi tam, gdzie się tego pragnie i złoty kluczyk, który otwiera wszystkie zamki.. Zobacz odpowiedź.. 1.O godzinie siódmej rozpoczynały się lekcje..

2.pastylki, dzięki którym chłopcy mieli coraz piękniejsze sny.

Po tych słowach owinął lewą nogę dookoła prawej, palce obu rąk pozaplatał jak dwa warkoczyki i płynął na czele naszej gromadki na ruchomym chodniku w kierunku fabryki, do której przybliżaliśmy się z zawrotną szybkością.Biblioteka Barczewo, Spotkania z biblioteką, Czytamy nie tylko dzieciom "Akademia pana Kleksa " Jan Brzechwa obwarzanki.. osoba, która płakała, gdy Pan Kleks zepsuł Alojzego.. Medyk nie chciał jednak klejnotów i zbliżył się do chorego.1) Akademia pana Kleksa mieściła się na końcu ulicy: a) Czekoladowej b) Atramentowej c) Cukierkowej d) Baśniowej 2) W akademii uczyło się: a) ponad dwustu uczniów b) dwudziestu dwóch uczniów c) dwudziestu czterech uczniów d) ponad trzydziestu uczniów 3) Za pierwszym razem pan Kleks wysłał Adasia do jednej z bajek Andersena po: a) atrament b) zapałki c) kluczyk d) słodycze 4 .Fabryka dziur i dziurek Pewnego dnia pan Kleks oznajmił uczniom, że obejrzą najwspanialszą fabrykę, w której pracuje jego przyjaciel - inżynier Kopeć.. 18 terms.. !1.Książę Mateusz zdobył uciec z pałacu przed atakującymi go wilkami ?a.pomocy ojca i matkib.czapce pana Kleksa c.pomocy ministrówd.czapce bogdychanów 2.Z fabryki dziur i dziurek chłopcy przywiezli dwie skrzynie dziurek.a.od kluczyb.w nosiec.do obwarzanków d.w uszach3.Pan Kleks przepędził ostatecznie muchy z akademii dzięki.a.pomocy pająka-krzyżakab .dwie rzeczy, których nie lubił Adaś ..

Do fabryki prowadziły ruchome chodniki.7.

Słowa mężczyzny zaintrygowały malca.. Zaloguj się, by dodać komentarz.. Chłopcy wsiedli do pojazdu i wtedy okazało się, że jest on za mały.Poobiednie godziny chłopcy spędzali na grach i rozrywkach w parku, np. szukali skarbów.. Spotkanie z Reksem i zwiedzanie raju.. Znajduje się ona na drugim końcu miasta i trzeba tam jechać tramwajem.. Pan Kleks przepędził ostatecznie muchy z akademii dzięki.. Żeby wszyscy mogli jechać wygodnie, pan Kleks wydłużył go za pomocą powiększającej pompki.1) Akademia pana Kleksa mieściła się na końcu ulicy: a) Czekoladowej b) Atramentowej c) Cukierkowej d) Baśniowej 2) W akademii uczyło się: a) ponad dwustu uczniów b) dwudziestu dwóch uczniów c) dwudziestu czterech uczniów d) ponad trzydziestu uczniów 3) Za pierwszym razem pan Kleks wysłał Adasia do jednej z bajek Andersena po: a) atrament b) zapałki c) kluczyk d) słodycze 4 .dwie rzeczy, których nie lubił Adaś .. jedzenie, które jedli chłopcy po powrocie z fabryki dziur i dziurek.. W pierwszej hali stały maszyny, przy których pracowali robotnicy, ubrani w skórzane fartuchy i hełmy o czarnych szkłach.Z każdą minutą Mateusz czuł się coraz gorzej.. Chłopak powrócił do szkoły.. Akademia pana Kleksa mieściła się na końcu ulicyPewnego razu pan Kleks spotkał Adasia w parku i z uśmiechem powiedział, że chłopiec uważa, że ma on ze sto lat, a w rzeczywistości jest o dwadzieścia lat młodszy od niego..

Wycieczka do fabryki dziur i dziurek.

"Fabryka dziur i dziurek" Pewnego popołudnia pan Kleks zabrał swoich uczniów do fabryki dziur i dziurek.. Fabryka dziur i dziurek Pewnego dnia pan Kleks zabrał chłopców do mieszczącej się za ostatnim przystankiem tramwajowym fabryki dziur i dziurek.. W pierwszej hali stały maszyny, przy których pracowali robotnicy, ubrani w skórzane fartuchy i hełmy o czarnych szkłach.. (2/3) Streszczenie "Akademii pana Kleksa" w pigułce (z video), Zajęcia w fabryce dziur i dziurek Innego dnia pan Kleks zabrał swych uczniów do fabryki dziur i dziurek, w której powitał ich inżynier Kopeć.Fabryka mieściła się w dwunastu dużych budynkach o przezroczystych murach i szklanych dachach.Potem poprosił chłopców, aby niczego nie dotykali i wszyscy ruszyli do fabryki dziur i dziurek.. answer choicesPewnego popołudnia pan Kleks zabrał swoich uczniów do fabryki dziur i dziurek.. Reklama.Potem poprosił chłopców, aby niczego nie dotykali i wszyscy ruszyli do fabryki dziur i dziurek.. D w uszach.. FABRYKA DZIUR I DZIUREK Miałem zamiar opisać dokładnie przebieg jednego dnia w Akademii pana Kleksa.. w uszach.. Opisałem lekcję kleksografii, przędzenia liter, odmalowałem kuchnię pana Kleksa, opowiedziałem o poszukiwaniu skarbów i o moich przygodach w psim raju.. We énie Adasia o siedmiu szklankach 16. chlopcy przemienili siq wodpowiedział (a) 06.02.2013 o 14:06. ..

Gdy wysiedli, stanęli na ruchomych chodnikach, które przewiozły ich do fabryki.

obwarzanki.. od kluczy.. Napad mnóstwa much na Akademię.. Chłopcy wsiedli do tramwaju i wyjechali poza miasto, gdzie stało mnóstwo malowniczych domków, w których mieszkali pracownicy fabryki.. Chłopcy wsiedli do pojazdu i wtedy okazało się, że jest on za mały.. Od.Pewnego popołudnia pan Kleks zabrał uczniów do fabryki dziur i dziurek.13.W czasie swojej wielkiej przygody z lataniem Adaś: a. zwiedził psi raj b. odwiedził jedna z bajek c. zwiedził ludzki raj d. poleciał na Księżyc 14.Z fabryki dziur i dziurek chłopcy przywieźli dwie skrzynie dziurek: a. od kluczy b. w nosie c. do obwarzanków d .Z fabryki dziur i dziurek chłopcy przywieźli dwie skrzynie dziurek .. do obwarzanków.. W momencie, kiedy wszyscy stracili nadzieję, do pałacu przybył chiński uczony, doktor Paj-Chi-Wo.. 5.Inżynier Kopeć podarował chłopcom dwie skrzynie dziurek do obwarzanków, z których pan Kleks po powrocie do Akademii upiekł przepyszne ciastka.22.. Fabryka składała się z dwunastu olbrzymich gmachów o przezroczystych murach i szklanych dachach.. Nieprzyjemna wizyta fryzjera Filipa.. 30.Odpowiedz na pytania !. Powrót Adasia do Akademii po dwunastu dniach.. pomocy Anatola i Alojzego.. Zapowiedź przybycia nowych uczniów.. Fabryka składała się z dwunastu olbrzymich gmachów o przezroczystych murach i szklanych dachach.. Zrozpaczony król poprosił go, aby uratował jego jedynego syna, obiecując, że w zamian otrzyma ogromne bogactwa.. Uczniowie czwórkami udali się do tramwaju, a następnie wyjechali za miasto i przez samogrający most dotarli na miejsce..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt