Dlaczego glonojad atakuje inne ryby

Pobierz

- krewetki karłowate (babaulti, red cherry) - 3 otoski (to też w sumie glonojad, tylko dużo mniejszy i rzeczywiście je glony.. Ogólnie jedzą pokarm w tabletkach, suchy, opadający na dno i mrożony.Od wielu lat mam glonojady i każde, które rosły większe niż 4 cm atakowały inne ryby i siebie nawzajem.. Ryba ładna.Jeżeli ryby będą miały pod do statkiem innego pokarmu to mogą niestety zrezygnować z odżywiania się glonami.. W zbiornikach o zaawansowanym stopniu eutrofizacji, w których nie ma warunków do życia dla większości gatunków ryb, obok form głodowych karasi i linów występują często głodowe formy sumika karłowatego.. Ponieważ nie miałam osobnego akwarium z potrzebnym sprzętem dla EvilBlacka, włożyłam go do kotnika.Pyszczaki są to ryby, których samice po zapłodnieniu ikry przez samca, w czasie tarła, zbierają ją do swojej jamy gębowej i inkubują przez okres od 3 do 4 tygodni, po czym następuje wylęg młodych.. po pierwsze ryba za duża docelowo do twojego litrażu.. Czasami zdarza się i to nwet dosyć często że każdy glonojad musi sobie zjeść jednego gupika tygodniowo.. Wspaniale przyjmuje pokarm suszony i w płatkach.Wszystko jest w porządku, tylko te głupie ryby ze stresu się atakują.. Doskonałym zamiennikiem ryb sanitarnych tj. glonojady czy otoski są ślimaki szlachetne, które doskonale czyszczą akwarium z pojawiających się glonów zjadają też resztki pokarmu oraz odchody ryb..

I to wszystko.Otóż te glonojady nie za bardzo jedzą glony.

Rozmnażanie: Ryba łatwa do rozmnożenia, nawet a akwarium ogólnym jest duża szansa że narybek przeżyje.. Młode owszem, nawet chętnie jedzą glony, ale stare raczej obgryzają korzenie czy gałęzie lub inne martwe szczątki roślin.. generalnie ryba do oddania.. Te glonojady, które masz, jak będą ciut starsze, zaczną jeść mięso (czytaj: inne rybki), a nie glony.. Wrocław, Fabryczna - 10 czerwca 2022.. On nie ma miejsca, rybki umierają bo jak przypuszczam niechcący je uszkadza.. Danio i Neony i Gupiki to ryby stadne, wieć dobrze jest ich mieć więcej.Jeżeli akwarium jest za małe żaglowce mogą sterroryzować inne gatunki.. Jeśli zdychała jakaś rybka to tylko przez niego.. Wlejesz preparat A, albo zaczniesz karmić pokarmem B i wszystko wróci do normy.. Rybka po prostu zdechła a zbrojniki postanowiły posprzątać, z resztą nie tylko one tak postępują.. a po drugie tylko za młodu jest łasy na glony natomiast z wiekiem staje się agresywny w stosunku do innych ryb.. Temperatura wody powinna wynosić między 14 a 24°C.. Poza tym czytałam, ze syjamskie glonojady mogą atakowac inne rybki i prowadzic do ich ---śmierci--- szkoda tylko że dopiero teraz o tym sie dowiedzialam ale lepiej póżno niż wcale.Dlaczego glonojad atakuje welonka ?.

Nie atakuje małych ryb - młode glonojady, młode bocje.

Moje przypuszczenie jest takie, że może pancerz akurat zrzucała i to.. Minimalna wielkość akwarium dla złotej rybki to 80 litrów.. W ostatnich dniach życia mojego skalara, glonojad zrobił mu z ogona pióropusz i ścigał wszystkie rybki.. Złote rybki przeczesują dno i mogą podgryzać korzenie roślin.. Jednak dobrze jest przeprowadzić tarło w zbrojniku tarliskowym o pojemności ok. 60l.Bojownik atakuje inne ryby swego gatunku.. Co prawda gupików mam dużo, ale raczej widać ich ubytek.Glonojad zjada rybkę - YouTube.Apr 12, 2022Wykazuje dużą odporność na niski poziom tlenu, wysoki poziom dwutlenku węgla oraz zanieczyszczeń, a także na podwyższoną temperaturę wody.. A podczas pilnowania ikry rybki te nie wykazują respektu nawet przed znacznie większymi gatunkami.. Ryby będą pływać, jeść, machać płetwami - czyli wszystko będzie dla Ciebie okej, a że karłowacieją.. nie masz porównania na bieżąco to go i tak nie zauważysz.Posiadam 1 sztukę w akwarium ogólnym 400 l. Żyje u mnie 2 rok ma około 15 cm, kupiłam jako opaczka.. I teraz nie wiem czy nie trzeba byłoby na czas.. Reszcie "odgryza" ogony.. W każdym bądź razie Neony Innesa lubią zapadać na takie paskudztwo, po którym wszystkie rybki deadają, a zbiornik do dezynfekcji..

Mam (około) 20l akwarium a w nim glonojada i welonka (jeden zdechł :P).

Zbiornik powinien mieć drobnoziarniste podłoże z mocno ukorzenionymi roślinami.. ObserwujNajlepszy przyjaciel bojownika, który zadba o porządek w akwarium.. Gdy welon przepływa w okolicy glonojada to ten atakuje ,,złotą rybkę'' .Glonojady bardzo często atakują inne ryby, gdy wpływają na ich teren, ale nigdy nie widziałem i nie słyszałem, aby zjadały rybki.. OpisDodatkowo, ryby te maja bardzo złożone stosunki "społeczne" wraz z całą gamą zachowań ( a nawet jak niektórzy twierdzą, "językiem gestów").. Pomagają też czasem "uzyskać" padlinę,zamęczą a potem wciągną padniętą rybę,kiryski również.Pozdro!Ale ostatnio kupilam welony i ewidentnie sie za nimi ugania jak głupi , łapie ich ogony i dręczy.. Nic dziwnego.Akwarium dla złotej rybki.. Duży wpływ na to mają warunki środowiskowe w zbiorniku - właściwe wielkości i proporcje w stadach, odpowiednie ilości kryjówek i rewirów, czy na końcu takie stresogenne czynniki jak temperatura czy obecność innych ryb.Już nie pamiętam, który to (jak nazywa się), ale jeden ze zbrojników, kiedy dorośnie, to właśnie atakuje inne rybki urozmaicając sobie dietę w mięsko.. Ryba ta je praktycznie wszystko.. zrzucania pancerza do innego zbiornika może i na jak długo.- neonki x 10 - rybka jest stadna, więc potrzebne jest tych rybek więcej niż 5..

Wobec dużych 25 cm glonojadów wykazuje terytorializm: broni swojego korzenia, nie wyrywa roślin.

inne ryby wykorzystały.. Dobierając kiedyś glonka do mojego akwa wyeliminowałam ten rodzaj:)Chciałam zapytać czy moge do akwarium do jednego aksolota wpuścić glonojada wielkości ok.15 cm.. Dostawały granulki, mięsne siekane wołowe, mrożonki, ale i tak atakują dalej.. Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania.. Metan Opublikowano 16 Października 2008 Metanmasz glonojada syjamskiego.. W akwariach poniżej 240l nie powinno się trzymać więcej niż 2 samców.. 2 zł.. W przyrodzie nic nie ginie.. się sytuacja ma powtórzyć to szkoda krewetek.. Moim zdaniem na pewno jej nie zaatakował.. Może ktoś tutaj będzie znał jego nazwę, albo sama napiszę, kiedy znajdę, albo dowiem się.. Stają się wtedy agresywne, broniąc swojego terytorium.. Karmienie.. Wyłowilam go z akwarium i już napewno tam nie wpuszcze.. Początkujący akwaryści ze zdumieniem odkrywają, że glony rosną jak na drożdżach, a ten glonojad nic nie robi.. to jedyne wyjścieOne nie jedzą rybek ale może się zdarzyć że jak będzie duże to zje jakąąś krewetke lub małą rybkę która będzie na dnie.. nieukrywam, że chciałbym mieć kilka krewetek, ale jak ma mi.. Nie wiem co zrobić w takiej sytuacji.Glonojad ten lubi silny przepływ wody, więc potrzebna jest wydajna filtracja.. Akwarium Glonojady syjamskie to duże i terytorialne ryby, którym należy zapewnić przestronne, gęsto obsadzone roślinami akwarium długości co najmniej 120 cm oraz liczne kryjówki z kamieni i drewna.Oprócz tego młody skalar był bity i ścigany przez wielkiego glonojada, który podgryzał mu płetwy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt