Czas wolny niemiecki ćwiczenia

Pobierz

W kolejnej lekcji niemieckiego poznamy tematykę związaną z wakacjami i z czasem wolnym.. Przewiń w dół.. Przewiń w dół.. Spójniki wymieszane - ćwiczenia (1) Strona bierna - Passiv (1) Tryb przypuszczający/ Konjunktiv II (4) Tryb rozkazujący (5) Wymieszane ćwiczenia (1) Zadnia z indem (1) zaimek man (1) Zaimek nieokreślony (1) Zaimki (9) Zaprzeczenie (1) Zaprzeczenie kein/nicht (1) Zdania podrzędnie złożone "dass" (3) Zdania z als i wenn (4) Zdania z damit (4)Co robisz w czasie wolnym?. Nauczysz się pytać o pobyt.. der Judoka - dżudoka.Szkoła Podstawowa Klasa 7 Klasa 8 język niemiecki czynności wykonywane w czasie wolnym die FreizeitDie Freizeit - czas wolny.. Już za moment będziesz w stanie w prostych zdaniach wyrazić to po niemiecku.. myślimy pozytywnie w czasie kwarantanny - Poranny rozruch - kolory, zwierzęta, przedmioty, zawody, rośliny, pory roku (i wiele innych) ;) - Tiempo libre.. W czasach prehistorycznych trudno było odróżnić czas wolny od świętowania.A co ty robisz w swoim czasie wolnym?. Spotykasz się z przyjaciółmi czy po prostu leniuchujesz?. Spiel und lern mit!- ćwiczenia ułatwiające.. Przygotwaliśmy dla Państwa różnorodne teksty, zdjęcia, rysunki czy dane statystyczne, do wykorzystania na lekcjach niemieckiego.. Tutaj nauczysz się: • mówić o zajęciach w ciągu tygodnia • nazwywać zajęcia w wolnym czasie po niemieckuJak młodzi ludzie w Niemczech spędzają swój wolny czas?.

Czas wolny j niemiecki.

niekoniecznie wszystkie teksty!. Język niemiecki, Ćwiczenia Czas przeszły Perfekt czasowników regularnych i nieregularnych .modalnym - czasownik w .Dobrym pomysłem na czas wolny jest także proponowanie seniorowi spotkań towarzyskich z osobami w jego wieku.. die Freizeitaktivität - zajęcie w czasie wolnym.Czas przeszły prosty (das Präteritum) Czas przeszły złożony (das Perfect) Czas zaprzeszły (das Plusquamperfect) Dodatkowo ćwiczenia zostały uzupełnione o tryb rozkazujący i tryb przypuszczający.. Przykłady z naszej społeczności.Ćwicz bezpłatnie swój niemiecki; #goethedenktgruen; Magazyn językowy; Wspieramy naukę niemieckiego; Digitale Kinderuni; 10 minut z niemieckim; Jugend debattiert; Niemiecki = Sukces w zawodzie; Deutsch Plus; Leselust; Niemiecki + Przedmiot; Europanetzwerk Deutsch; Generacja³; Inicjatywa "Szkoły: Partnerzy przyszłości" Alumniportal .Zajęcia w wolnym czasie.. Merk dir die Worter!- ćwiczenia utrwalające.. w przyjaznej formie.. 2012-12-12 16:35:03Na poprzedniej lekcji uczyliśmy się odmiany czasowników nieregularnych oraz poznaliśmy słownictwo związane z czasem wolnym.. tym .Ćwiczenia gramatyczne.. Wypróbuj za darmo kurs eTutor.Czas wolny, hobby - ćwiczenia.. zapamiętywanie i doskonalące umiejętność.. Rola przedszkola w rozwoju dziecka 3 stycznia 2018 - 10:38; Inwazja - dostępne materiały edukacyjne i karty pracy 2 listopada 2017 - 09:04; Karty pracy dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych 30 grudnia 2016 - 21:37czas wolny..

Czas wolny - Freizeit.

W filmie wystąpili gościnnie: Wiktoria i Maciek :)Niemiecki dla opiekunek - wakacje i czas wolny.. Dowiesz się, co można robić na wakacjach.. Zapraszam serdecznie na kolejną lekcję z cyklu Ich spreche Deutsch - Przydatne zwroty - czas wolny.Czas wolny j niemiecki - Materiały dydaktyczne.. Społeczność.. napisz jak spędzasz ferie zimowe, letnie i jak spędzasz wolny czas.. Zbliża się sezon wakacyjny i pomimo tego, że trudniej teraz będzie podróżować, to jednak każdemu z nas należy się odpoczynek.. Materiał dla uczniów od poziomu A2.. budować - bauen.. Handball spielen - grać w piłkę ręczną.. Zamknięcie w czterech ścianach tylko z opiekunką z pewnością na nikogo nie wpłynie pozytywnie.Aby powiedzieć, że masz czas na spotkanie z kolegą w poniedziałek, musisz dodać przed dniem tygodnia słowo AM.To połączenie przyimka "an" z odmienionym rodzajnikiem, czyli "dem".Niemcy też lubią krótsze formy, więc użyją AM zamiast "an dem".. Chyba, że chcesz powiedzieć, że masz czas wolny w ten konkretny poniedziałek, a nie dowolny poniedziałek.Najnowsze artykuły.. biegać - joggen.. Poznasz słówka z hobby i czasowniki können oraz sich interessieren.. Mogą to być znajomi, ale także osoby poznane na przykład na zorganizowanych zajęciach (parafie, biblioteki, kluby seniora)..

Czas wolny.

rzeczownik.. Dlatego zapraszamy na lekcję języka niemieckiego dla opiekunek .Opisu jak spedzasz wolny czas i trzeba to przetłumaczyć na niemiecki 2013-10-20 19:22:07 Niemiecki !. czas wolny - Freizeit f. czasopismo - Zeitschrift f.Przydatność 100% czas wolny (po pracy) Niemieckiego najszybciej nauczysz się online.. Zajęcia w czasie wolnym - Freizeitaktivitäten.. Basketball spielen - grać w koszykówkę.. Dzisiaj chciałbym Wam zaprezentować materiały, które mogą zostać wykorzystane zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli.To filmik przedstawiający możliwości spędzania czasu wolnego.. Jeździsz na rowerze?. Lubisz grać w piłkę czy wolisz bieganie?. 2.1 Od początku istnienia człowieka, czas wolny stanowi element życia społecznego.. Musik hören - słuchać muzyki.Zajęcia w czasie wolnym - e-niemiecki dla dzieci nauka online.. Czas wolny.. poznany materiał leksykalny.. Wstaw właściwą formę czasownika w czasie teraźniejszym Twój wynik: 0%; Wybierz właściwą końcówkę rzeczownika Twój wynik: 0%; Przetłumacz zdania na język polski Twój wynik: 0% Polecamy też inne materiały na naszej platformie dla osób uczących się języka niemieckiego Deutsch für dich.Ich habe Zeit - Mam czas / Du hast frei - Masz wolne / Er hat Ferien - On ma wakacje / Sie hat Zeit - Ona ma czas / Es hat frei - Ono ma wolne ODMIANA HABEN W LICZBIE POJEDYNCZEJ - ĆWICZENIAGramatyka i słownictwo..

Zajęcia w czasie wolnym.

W tej lekcji nauczysz się, jak mówić po niemiecku o różnych dyscyplinach sportowych.Czas wolny - e-niemiecki dla dzieci nauka online.. Opiszesz własne zainteresowania i co potrafisz robić.. W każdym podręczniku znajdziemy coś, co się z nim wiąże.. pisania w formie minizabawy.21 marca 2014 Czas wolny / urlop, Pogoda Czas wolny / urlop, Pogoda AKI Arkadiusz Gerlic Przetłumacz zdania na język niemiecki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt