Pytania na sprawdzian quo vadis

Pobierz

Proponuję sprawdzian znajomości "Quo vadis", jeśli dana klasa zdecydowała o opracowaniu tego dzieła.15) Kto uratował Ligię przed śmiercią na arenie?. Petroniusz wpadł na pomysł, aby namówić Nerona, aby ten nakazał opiekunom przyprowadzenie Ligii na dwór cezara.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Jakiego wyznania jest Ligia ?. sprawdzian z fizyki podział na różne klasy zacznij już teraz nauke z sprawdzian z fizyki oraz z przyroda klasa 4 testy matematyka z plusem klasa 5 i matematyka z kluczem klasa 5 sprawdziany pdf Sprawdziany pdf, sprawdziany com, sprawdziany net .Nowa lista lektur dla klas 7 i 8 (dla klas VII-VIII) szkoły podstawowej .W gimnazjum obowiązkowo należy omówić jedną z powieści Sienkiewicza.. poleca 81 % 839 głosów.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Powieść Sienkiewicza pomaga odpowiedzieć na te trudne pytania.. Wypracowanie "Rzym był panem świata, ale i wrzodem świata".. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Kim był dla Winicjusza Petroniusz ?. 1. kto napisał Quo Vadis 2.. Pytanie 2: Gdzie toczy się akcja utworu?. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Muminki 2.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?. Wymień trzy postacie historyczne.. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ?.

Dobrze pamiętasz Quo vadis?

Poznał ją w domu Aulusa Plaucjusza, gdzie przebywał po wypadku.. a) Marek Winicjusz b) Ursus c) Petroniusz d) Jej ojciec- Król północnego plemienia.. Pytanie 4: KIm był petroniusz?Quo Vadis, pytania.. Sprawdź, co pamiętasz i odpowiedz na pytania.. Opisz kto i w jaki sposób uratował Ligię na arenie.. Quiz wiedzy o lekturze "W pustyni i w puszczy" nadesłany przez Panią Julię Tańculę na konkurs "Kto pyta - nie błądzi".. Filmy.. W czym kompała się żona Nerona.. Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4.. 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Jak dobrze znasz piosenkę "Mały ale .Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz).. Test składa się z 12 pytań.. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ?. a) Neron b) Glaukus c) Brat Nerona d) Petroniusz 17) Kto napotyka Chrystusa i zadaje mu pytanie ,, Quo Vadis Domine? ". W którym roku Quo Vadis napisane przez H. Sienkiewicza otrzymało nagrode nobla.Plik pytania na sprawdzian z quo vadis.pdf na koncie użytkownika harrymascarenas • Data dodania: 3 gru 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ?.

Dodaj quiz.Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?

Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Gatunek: Fikcja historyczna.Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?. 16) Kto w tym utworze popełnił samobójstwo?. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Co narysowała Ligia na piasku ?. 5.Kto to był:-Eunice-Ursus-Akte-Kroton - chryzestemis Pomponia Grecyna 7.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Kto wydał chrześcijan?. Pytanie 3: Za czasów jakiego cezara rozgrywa się akcja?. Wymień przynajmniej 4 postaci historyczne wymienione w powieści.. 3.Sprawdzian wiadomości z "Quo vadis" Grupa 2 1.. Powieść Sienkiewicza wielokrotnie trafiała na ekran i sceny teatrów europejskich.. W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. ( podaj 3 .Sienkiewicz w "Quo vadis": a) panoramicznie przedstawił obyczajowość rzymską b) szczegółowo opisał historię Imperium Rzymskiego c) skupił się głównie na architekturze rzymskiej d) szczegółowo opisał topografię Imperium Rzymskiego Rozwiązanie - Zatybrze to dzielnica: a) bogaczy b) niewolników c) biedoty .pierwsze wydanie książki Quo vadis miało miejsce w roku: 1.. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. Wyślij zgłoszenie.. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Zapamiętaj czasownik i odpowiedz na pytania zwi.. Test wiedzy o rzeczach związanych z babcią!.

8.Quo vadis - test wiedzy.

Quo vadis okazało się bestsellerem - w krótkim czasie wydano dwa miliony egzemplarzy.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.. Jak umierali chrześcijanie?. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ?. Ligia była zakładniczką z plemienia Ligów, córką króla, oddaną pod opiekę Plaucjuszom, którzy traktowali ją jak córkę.Test wiedzy z "Quo Vadis" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Kto za odpłatą podjął się odszukać Ligie ?. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. E-mail: poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Tytułem powieści jest pytanie "Gdzie idziesz", które .Zadaj pytanie; Baza wiedzy / Język polski / Recenzja.. 70 naszej ery.. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Znak chrześcijan.. Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?. i umiejętności na temat lektury po cyklu lekcji.. Kolejne załączniki zawierają materiały pomocnicze do zadań proponowanych na lekcji.0 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne .Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu: Tel: 535-744-244..

Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?"

"Quo vadis" Test wiedzy z lektury "Quo vadis".. 24 przed naszą erą.. Rozwiąż test!W teście Quo Vadis znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: W kim zakochał się Winicjusz.. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Andrzej WajdaTak, sklep stacjonarny Quo Vadis znajduje się w Rzeszowie, ul. Św. Mikołaja 2, 35-001 Rzeszów.. Twoje refleksje po lekturze Quo vadis.Przykładowe pytania po przeczytaniu lektury H.Sienkiewicza .. Rozwiąż test!Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. 3. film polski z 1998 roku reź.. Polski laureat nagrody Nobla, Henryk Sienkiewicz, którą dostał za dzieło pt. "Quo vadis", napisał je ze względu na swoje zamiłowanie do historii, a w szczególności do czasów .Plik sprawdzian z quo vadis.pdf na koncie użytkownika bdendy • Data dodania: 1 kwi 2017 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Na listach bestsellerów znajdowały się m.in. Trylogia, czyli Ogniem i mieczem (1883), Potop (1886) i Pan Wołodyjowski (1888), Rodzina Połanieckich (1895), Quo vadis (1896).. Udostępnij.. Quiz w Poczekalni.. 10.Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. Kto podpalił Rzym i dlaczego ?. Kogo spotkała Ligia na uczcie u Nerona ?. Sprawozdanie z lektury Quo Vadis.. Sprawdź się!. Jak zginął św. Piotr a jak św. Paweł?. pytanie 1 z 15.. Sienkiewicz, pisząc "Quo vadis" inspirował się obrazami "Uczta Nerona" oraz "Pochodnie Nerona" namalowanymi przez:Język polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lektury.Lektury Quo vadis / Quo vadis.. 2 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: #ksiazka #lektura #quovadis # .. Masz świetny pomysł na quiz?. Skomentuj.. W następnym załączniku znajduje się przykładowy test sprawdząjący wiedzę.. 3.1896: 51: pierwsza pełnometrażowa ekranizacja Quo vadis to: 1. film z roku 1527 reż. anonim..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt